top of page

 OSTATNÍ 

Královéhradecká náplavka 

Moje místo, můj svět, moje intimita

27.05.–01/07 2022

16. ARTIENÁLE HRKR
a Nábřeží umělců

pozvanka_sympozium_A4.jpg

16. sympozium studentů uměleckých škol

Téma je ke zpracování velmi široké. Co je pro Tebe Tvůj svět? Tvoje místo a Tvá intimní zóna?

Můžeš si psát deník s výstřižky a kresbami. Lepit fotky a psát k nim příběhy. Nakreslit svůj příběh nebo příběh, který Tě zaujal a vytvořit z něj komiks. Vyrobit krabičku, kufr, do kterého si ukládáš korálky, fotky, psaníčka, kameny, vzpomínky. Vytvořit knížku s malbou, kresbou, grafikou a textem, s příběhy, s nejdůležitějšími momenty, které jsi zažil. Vytvořit instalaci ze závěsů, paravanů a nechat lidi psát vzkazy, dokreslovat příběh...

Studenti a umělci by měli přijet do Hradce Králové v pátek 27. května v odpoledních hodinách. Tvořit a spát budou v prima kempu u Orlice, kde pro ně bude připraveno veškeré zázemí. /https://www.arealslezskaplovarna.cz/

Hotová díla a artefakty pak převezeme na královéhradeckou náplavku ke Gymnázu J. K. Tyla, kde musí být ve středu 1. června ráno nainstalována /tzn.předpokládaný převoz a instalace na místě od pondělí 30. května, dodělávky během úterý 31. května/.

Bylo by vhodné, aby měli studenti hotové návrhy svých prací, nákres, popis materiálu, popř.hotový nějaký základ – dle uvážení a náročnosti.

Je nutné pracovat s faktem, že instalace bude ve veřejném prostoru a následně se přenese do kostela sv. Ambrože – pokud to půjde, jinak vše nafotíme pro výstavu, která probíhá po ukončení Nábřeží umělců – Z Nábřeží do kostela.

Studentům poskytneme základní materiál pro výrobu artefaktu, pokud bude nutný tisk, zajistíme, dále bude na místě pedagog nebo umělec pro konzultaci při tvorbě. Nocleh je zajištěný ve zmíněném kempu, kde bude k dispozici i jídlo a večerní gril.

Během Nábřeží umělců, které proběhne 1. června od rána, by se studenti měli zapojit do worskhopů a proramu pro děti a veřejnost, vernisáž výsledků sympozia probíhá vždy cca v 17 hodin. Program Nábřeží umělců je vždy velmi pestrý – od workshopů a dílen, market, divadlo, kapely, po taneční produkci a zajímavé občerstvení. Plánujeme doprovodný program ke stávající výstavě v kostele sv. Ambrože.

Přihlášky zasílejte na můj mail: janavincencova@email.cz, jsem i na fcb, můj tel. 721 217 734

bottom of page